Почуття до дружини
.Не буду змішувати кохання і пристрасть. Без цього, звичайно ніяк, але все ж, буду говорити про кохання, як про почуття.
Діти
..Завжди казав, кажу і буду казати: "Дітей не треба виховувати, дітей треба любити."
Спастика, депресії, сон.
Спастика в м'язах ніг та спини, М’язи скорочувались, рухати ногами було майже неможливо. Один раз в день, робив собі інєкцію «мідокалму» Приблизно на 3-й, 4-й рік хвороби, вдень спастичність загострювалась, ввечері – відступала.
Сідниці. Як вберегтися від пролежнів.
Мене, наздогнала ця участь на шостому році сидіння в інв. колясці. Чи можна було запобігти цьому? Можна, але я не знав як, та і взагалі, не знав, що це. Буду наводити дати, щоб було зрозуміло хронологію подій. Пишу цю методичку 3 вересня 2018 року.
Останній рубіж
3 вересня 2018 рік, я вийшов на фінальну пряму. Не знаю, як довго я на ній втримаюсь, час покаже. Сьогодні був МСЕК і мені присвоїли підгрупу А, першої групи інвалідності. Довічно. Що це означає? Все, приїхали, далі - тільки смерть.
GlassOuse - комп'ютерна мишка для паралізованих і людей в яких немає рук.
2016 року, десь в листопаді, я зрозумів, мої руки більше не будуть працювати. Що для мене це означало? Я більше не зможу працювати за ноутбуком. Це був мій вихід в світ,
Об'єм рухів - що це.
Довго, довго оминав цю тему. Але добрався і до неї. У моєму випадку параліч м'язів, приходить поступово, протягом вже 12 років. Спочатку була просто слабкість в м'язах. Помічав, що для будь-якого руху кінцівками, потрібно було їх бачити.
Відвідування стоматологічного кабінету
Зуби. Добре коли вони є. Незнаю, наслідки хвороби, чи від природи, але в 37 років- більша половина зубів протезовані або накриті коронками. Алгоритм відвідування стоматолога, виявився простішим, ніж я думав. У будь-якому місті або селищі, приватних кабінетів, більше ніж Ви думали.
Чистота носа і вух
Здавалося б, про що тут писати. Повірте, тут цілий розділ потрібно виділять, якщо з подробицями. Все легко, коли можеш видути все, а потім вмитися. Але будемо говорити, про те, чого у Вас вже немає. Стійкої постави і слухняних рук.
Як чоловікові з РС правильно стежити за собою:
Догляд за собою, у чоловіка з розсіяним склерозом, зазвичай, потребує набагато більше часу і зусиль, ніж у здорової людини. Обмеження у русі, потреба у сторонні допомозі (на пізніх стадіях хвороби)
Працюємо лежачи.
В той час, як я був змушений лежати більшу частину дня, лікуючи пролежень, дуже хотілось поседіти за ноутбуком. Зважаючи на те, що руки мої не працюють і я міг… Та що я міг.
v