Ми є те, що ми їмо.
Фізіологічно адекватними і цілком обґрунтованими є дієтичні рекомендації, наведені нижче. Дієта при розсіяному склерозі грає не останню роль, а можливо і одну з головних.
ДІЄТА ДЛЯ ХВОРИХ НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ
Ми те, що ми їмо. Людина не здатна змінити те, що не піддається зміні. Дуже очевидно, але не всім і не завжди зрозуміла думка. Деяким з нас судилося стати хворим на розсіяний склероз і змінити це на поточний момент життя не представляється можливим. Ні для кого не секрет, що ліки, які можуть вилікувати РС, як і першопричина захворювання, невідомі. В наших силах міняти лише деякі змінні в нашому житті. Їжа — одна з них.
Ми харчуємося 2-3 рази в день. Нерозумно заперечувати вплив їжі на життя людини. Серед рекомендацій і дієт при розсіяному склерозі, в основному, все ділиться на збільшення або зменшення раціону.
ЇЖА ПРИ РОЗСІЯНОМУ СКЛЕРОЗІ. ЗМЕНШУЄМО РАЦІОН
Для того, щоб запобігти збільшенню ваги і поліпшити фізичну активність необхідно знизити кількість простих цукрів. Особливо значне зниження споживання простих цукрів рекомендується хворим з частими загостреннями, які отримали курс глюкокортикоїдної терапії.
Прості цукри відносяться до класу вуглеводів. Мова йде про наших улюблені газовані напої, десерти, солодощі у вигляді цукерок і тістечок. Що стосується соків, то дієтологи рекомендують замість напою з'їсти фрукт.
УВАГА
Пам'ятайте, що у всьому повинна бути міра і якщо з медичних причин потрібно знизити кількість споживання чого-небудь, то це на один крок наближає вас до мети.
Обмеження тваринних жирів та усунення копченостей. Використовуйте в їжу нежирні сорти м'яса, риби і молочні продукти. Збільшення в раціоні рослинних олій, які містять велику кількість поліненасичених жирних кислот — кукурудзяної, оливкової, соняшникової, лляної (до 20-30г/добу).
У хворих з руховими порушеннями слід вцілому знизити калорійність раціону. При проблемах з запорами слід споживати достатню кількість вільної рідини. Намагайтеся пити до 2 літрів на день для дорослих. Підвищуйте споживання продуктів, що містять клітковину, фруктів, овочів, висівок і хліба грубого помелу.
Для хворих з ніктурією обмежуйте рідина у вечірні години. У разі прискореного сечовипускання, пийте менше рідини перед поїздкою або відвідуванням громадських місць.
У хворих з коливаннями неврологічних симптомів при теплових навантаженнях рекомендується прийом охолоджених страв і напоїв. Взаємозв'язок температури і розсіяного склерозу взагалі має безпосередній вплив на хворих з РС.
ЇЖА ПРИ РОЗСІЯНОМУ СКЛЕРОЗІ. ЗБІЛЬШУЄМО РАЦІОН
Споживайте продукти, що містять підвищену кількість солей магнію — горіхів, кураги, висівок.
Вживайте продукти з підвищеним вмістом солей калію.
До них відносяться курага, чорнослив, ізюм, банан, картоплю в мундирі. Особливо це стосується пацієнтів, які отримали глюкокортикоїдну терапію.
Вживайте продукти з підвищеним вмістом кальцію.
Сири, сир, молоко та ін Це допоможе запобігти розвитку остеопорозу в тому числі і у тих, хто пройшов курс гормонів.
Збагачуйте свій раціон вітаміном C, а також вітамінами групи B. Наситити організм, можна споживанням фруктів (шипшини, чорної смородини, цитрусових) і овочів ( салати з моркви, буряка, гарніри з кабачків, цвітної капусти та ін)
ВИКЛЮЧАЄМО З ВЖИВАННЯ
Виключіть збуджують екстрактивні речовини. До таких відносяться копченості, консерви, соуси, приправи. Також постарайтеся виключити тугоплавкі жири — м'ясо гусака, качки, осетрини.
Зменшіть споживання кави. По можливості зменшуйте до повного виключення.
Тж саме стосується і до алкоголю.
Припинення куріння — асоціюється з більш частими рецидивами і більш важким перебігом РС.
ПІДВОДЯЧИ ПІДСУМКИ
Їжте фрукти
Пийте більше простої води
Відмовтеся від алкоголю
Відмовтеся від кави
Значно зменшити споживання цукру
Харчуйтеся регулярно
Не доводьте себе до відчуття голоду
В даний час застосування різноманітних дієт з метою профілактики загострень РС не є доказом, хоча останнім часом переважають дієти з підвищеним вмістом вітаміну D. Загальноприйнятим і обґрунтованим вважається застосування принципів здорового харчування. А саме перевага рослинної їжі над тваринною, зменшення вживання легкозасвоюваних вуглеводів та зменшення вживання потенційно высокоаллергогенных продуктів при обтяженому алергічному анамнезі.
Написане вище, ні в якому випадку, не є інструкцією. На час написання, я хворію 12 років, найтяжчою формою розсіяного склерозу. На теренах інтернету, безліч інформації, про те, що це за хвороба, як її діагностувати. Але, майже нічого немає про те, як з цим жити, як бути в побуті. Врешті-решт, як бути з туалетом і помитися. Що можна їсти, а чого краще уникати, чи можна вживати алкоголь і скільки. Як покинути палити. Як залишитись потрібним суспільству і як не стати обузою для сім’ї.
Десь так.
Коментуйте, задавайте питання. це буде найкраща винагорода за проведену мною роботу.