2296

Переглядів

Мої Startups

В далекому 2003 році, я вирішив, для себе, що більше не буду працювати. Ніколи.

На когось.  Але й чіткого плану, чим зайнятися, в мене не було.  

  1. Через два місяці пошуків і роздумів, сталося так, що я потрапив в потрібне місце і в потрібний час. І зовсім не важливо, як я там опинився. Збанкрутіле підприємство, власники якого подалися в біга, наробивши боргів, залишилось без керівника.
  2. Разом з цим, залишився  чималий борг по зарплаті працівникам.. Як вияснилось пізніше, борги були не тільки в цього підприємства, заборгованість була і в організацій перед даним ТОВ. Шляхом нескладних підрахунків, стало зрозуміло, що приклавши трохи зусиль і часу, можна звести кредит з дебетом. Що й було зроблено в результаті. На цьому можна б було поставити крапку,
  3. Та до офісу йшли і йшли клієнти, якраз настав звітний період до ДПІ. І я подумав, а чому б і ні. Через кілька днів, я мав генеральне доручення на ведення справ у маминому ПП, тоді СПД, яке сам же і створив.
  4. В силу деяких життєвих обставин, я не міг, а швидше не хотів, зареєструвати СПД на себе. Але це не важливо.

 - Основна діяльність СПД, електронна звітність до ДПІ і різні бухгалтерські послуги, саме бухгалтери потребували сервісу "одне вікно". Їм було дуже зручно отримати всі послуги, в одному місці. І саме вони, були безплатною і надійною рекламою.  -  - Укладати договір (умову) про обслуговування з різними підприємствами, такими як "Сімол", "Блакитна Нива", "КАТП 1066" і їм подібними, кожного місяця, я отримував на банківські рахунки, приємні суми, що дозволяло сміливо дивитися вперед.

 - За рекомендаціями бухгалтерів, що працювали на організаціях Рокитного, я мав стабільний потік клієнтів на всі види послуг, бо вручивши їм рекламні матеріали, я був впевнений, реклама попала куди потрібно.

 - Кілька кмітливих дівчат з легкістю вправлялися з цим обсягом робіт. В їх обов'язки входило ще чимало різних видів послуг. Офіс працював і давав мені змогу експериментувати та вивчати нові напрямки бізнесу.

 - Ремонт і продаж комп'ютерної техніки. І ще багато-багато різних послуг, актуальних на початку 2000-х.

  • В ті часи я був дуже вигадливий хлопець. У 24 роки, я вже знав, як приємно коли до тебе звертаються не "Ей ти", а по-батькові та на Ви. В мене вже на той час  був невеличкий досвід керування колективом – 40 чол. І, я намагався бути відповідальним до всього, що робив і до всіх кого це стосувалось.
  • А ще, любив їздити в інші міста, дивився як живуть люди, як заробляють гроші. Побачене комбінував і втілював в життя в своєму селищі. Як от наприклад, термінове фото на документи. Придбав якісний, струменевий фотопринтер Hewlett-Packard, Фотокамеру Canon. Познайомився з начальницею паспортного столу, Зробив її фото у фотошопі років на 10 молодшою і voilà, готовий самостійний бізнес.

 

  • Або, наприклад, "виготовлення печаток та штампів"  це було ще простіше. Завів ще одне хороше знайомство. На цей раз, з начальником дозвільної системи. Ескізи робив у програмі  Stamp 0.85, вона є у вільному доступі в інтернеті. Печатки виготовляли в сусідньому місті, їздив туди в справах декілька разів на тиждень. І такий вид заробітку, мав право на життя. Як самостійний бізнес, існувати, йому було б складно, а як додатковий, чому б і ні.

 - Чомусь в ті часи, мені було не складно, зайти до будь-якого кабінету й отримати те, за чим прийшов. Люди йшли мені на зустріч, я був їм вдячний.  Я теж йшов людям на зустріч, Починався "комп'ютерний бум", а я вже на той час, добре в цьому ділі розумівся. Всі хотіли зі мною дружити. І це досягнення, підносило мене.

 - За півтора року втілення в життя моїх стартапів, тоді й слів таких не знали, я обріс чималою кількістю впливових зв'язків. Комп'ютери, в основному, були у дітей впливових і заможних. Так я ставав потрібним людям. Тоді й з'явився слоган для справи мого життя «Ми є тому, що ми вам потрібні» Цей принцип, став наріжним каменем моєї сутності.

 - Я не припиняв свій розвиток, щодня поглинав мегабайти інформації, в ті часи інтернет міряли такими мірками. Кожну свою ідею, записував і повертався до неї знову і знову, аж поки ця ідея не починала шарудіти купюрами. 

  • Спливали роки. 2004 рік, літо, почав помічати, стало важко пройти кілька кілометрів. Звернувся до лікарів, діагноз "Розсіяний склероз" Що це? Як вилікувати?  Питань було більше чим відповідей. В інтернеті інформації обмаль, 2004 рік. Одне я зрозумів добре, Повний параліч десь за 15-20 років. Лікарі про все говорили відкрито. 
  • Що робити? Жити. Швидко жити. Якісно жити. 

 - І я жив. Дозволив собі безмежно закохатися. В дівчину, що взяв нещодавно на роботу. Хоча ні, закохався в неї ще до того, мені не потрібна була працівниця, мені, як повітря потрібна була її присутність поряд. На щастя, мої почуття виявилися взаємними. Скоро ми побралися. Олеся стала центром мого Всесвіту. Вже дружина, моя завагітніла.

 - Та все бути добре не могло. Моїй мамі поставили діагноз "рак" Дуже швидко її не стало. В мене залишилась три людини, що я любив, моя Олеся і ще не народжена донька. і ще в мене є одна таємна любов - донька від першого шлюбу. Її я пронесу через все своє життя.

Це і допомогло мені швидко оговтатися від тяжкої втрати.

 - В силу свого фізичного стану, я був змушений, згорнути свій комп'ютерний бізнес.

Але, протягом всього свого життя, я не полишав свій розвиток у цій сфері. І пізніше ці знання і уміння стали мені у великій нагоді.

Але, про це я дізнаюсь, через багато років.

Вирішив спробувати себе інших сферах. Та, як каже Л. Каневський: "Це вже зовсім інша історія"

https://remrok.com.ua/_bl/2/s68922476.jpg

GlassOuse Assistive Device

Написане вище, ні в якому випадку, не є інструкцією. На час написання, я хворію 12 років, найтяжчою формою розсіяного склерозу. На теренах інтернету, безліч інформації, про те, що це за хвороба, як її діагностувати. Але, майже нічого немає про те, як з цим жити, як бути в побуті, як заробляти на життя. Врешті-решт, як помитися. Що можна їсти, а чого краще уникати, чи можна вживати алкоголь і скільки. Як покинути палити. Як залишитись потрібним суспільству і як не стати обузою для сім’ї. Цю інформацію можна знайти у моєму блозі та за посиланнями.

 


Рейтинг: 0.0 из 5