2896

Переглядів

РС. Водіння автомобіля.

Розсіяний склероз водіння автомобіля-це одна з важливих тем сучасного суспільства. В даний час важко уявити наш світ без транспорту. Автомобіль раніше називали розкішшю, потім нормою, але зараз наявність транспортного засобу у сім'ї це вже необхідність. Як бути з водінням якщо у тебе розсіяний склероз? Що вибрати, автомобіль або громадський транспорт? Безпечно керувати автомобілем з розсіяним склерозом?

РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ І БЕЗПЕЧНЕ ВОДІННЯ
Водіння автомобіля може стати проблемою для людей, які страждають на розсіяний склероз. РС впливає на навички, необхідні для управління автомобілем, а саме – зір, пам'ять, реакція, чіткість рухів рук і ніг. Симптоми розсіяного склерозу можуть з'являтися і зникати з різною періодичністю, іноді навіть протягом дня. Водіння під час спалахів симптомів може бути небезпечнішим, але цілком прийнятно, коли вони зникають.


Тим не менше, для більшості людей з діагнозом, певне планування і необхідні пристосування полегшать і убезпечать процес управління автомобілем при розсіяному склерозі.

ПРОЙДІТЬ ПЕРЕВІРКУ

Деякі симптоми помітно впливають на якість водіння, такі, як, наприклад нездатність швидко переставити ногу з педалі газу на педаль гальма. Однак інші симптоми не настільки очевидні. Ваш мозок може втрачати здатність правильно обробляти те, що ви бачите, з-за чого втрачається потрібна реакція. У результаті можуть відбуватися незначні аварійні ситуації: ви можете зачіпати навколишні об'єкти під час паркування або перестати орієнтуватися на знайомій місцевості. Деякі люди з РС не зауважують подібних ситуацій, поки не дізнаються про це від своїх близьких.

Якщо ви не впевнені, чи впливає РС на вашу здатність керувати автомобілем, пройдіть перевірку у фахівця з водійської реабілітації. Перевірка буде складатися з двох частин: теоретичне обстеження і безпосередньо оцінка водіння.

Спочатку фахівець розгляне вашу історію хвороби і історію водіння, а саме:

медичну карту
особисту картку водія
вплив РС на повсякденні маніпуляції (одягання, купання)
силу і координацію рухів
зір
час, протягом якого ваш мозок обробляє інформацію
пам'ять
Якщо всі ці аспекти будуть в порядку, ви перейдете до другої частини – тесту на дорозі, в якому будуть оцінюватися такі навички:
— здатність сідати і виходити з машини
— наявність спорядження, необхідного для пересування (наприклад, тростину або інвалідне крісло)
— дотримання правил дорожнього руху
— реакція на виникаючі перешкоди або небезпечні ситуації на дорозі
— робота з педалями газ/гальмо
— рух у вашому ряду і безпечна перебудова

По завершенню цих тестувань спеціаліст зможе дати оцінку, наскільки РС впливає на ваші можливості. Результат покаже Вашу здатність керувати автомобілем з розсіяним склерозом, а також допоможе визначити рекомендації щодо вжиття заходів безпеки і полегшення водіння.ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ ПОЛЕГШЕННЯ ПРОЦЕСУ ВОДІННЯ

Навіть якщо в ході перевірки у вас виявляться деякі перешкоди для безпечного водіння, це не означає, що ви зовсім не зможете водити машину, тому не бійтеся пройти цю перевірку. Багатьом людям лише потрібно додаткове обладнання для допомоги в управлінні. Актуально буде пройти перевірку перед покупкою нової машини – ви будете заздалегідь знати, які пристосування або який автомобіль в цілому вам потрібен.

Одна з найбільш поширених опцій – ручне управління педалями газу/гальма. Але існують і інші опції:
— важелі або ручки для допомоги в управлінні
— більш широкі дзеркала
— спеціальні крісла, полегшують посадку та вихід з машини
— пристосування для зберігання вашого спорядження
— рампи для розміщення інвалідного крісла

Для того, щоб навчитися користуватися новим обладнанням, необхідно буде пройти відповідний курс, після якого здати іспит з практики водіння.

ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ АВТО ПРИ РС

Незалежно від того, чи потрібно вам додаткове обладнання чи ні, відомості про те, як РС впливає на управління автомобілем, допоможе у плануванні ваших поїздок. Наприклад, знаючи, що ви швидко втомлюєтеся, скоротіть час перебування за кермом. Якщо РС впливає на зір, уникайте водіння в темний час доби.

Вам може допомогти візуалізація маршруту перед поїздкою. Уявіть дорогу, по якій ви поїдете, згадайте об'єкти, що зустрічаються по шляху: світлофори, будинки, мости, торгові центри. Продумайте, на які вулиці будете згортати, згадайте, як вони виглядають. Це допоможе легше орієнтуватися на місцевості І так далі.

Ось ще кілька порад для вашої безпеки під час водіння:

Не сідайте за кермо, якщо ви погано себе почуваєте. Інші захворювання можуть загострити симптоми РС. Обмежте себе від відволікаючих чинників.
Вимкніть телефон і радіо, попросіть пасажирів не говорити з вами під час руху.
Намагайтеся уникати водіння в годину-пік.
Уникайте водіння в поганих погодних умовах.


Сподобалась моя історія? Поділіться в соц. мережах. Дякую.

 

 


 


Рейтинг: 5.0 из 5