Чистка системи охолодження ноутбука

ЩО ТАКЕ ЧИЩЕННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА НОУТБУКА?

Практично кожен власник ноутбука стикався з проблемою, коли його апарат починає сильно шуміти, нагріватися, гальмувати або довільно вимикатись під час роботи. Працювати за ноутбуком з такими симптомами дуже не зручно, а часом і неможливо взагалі. Причинами таких неприємностей найчастіше є пересохла термопаста і пил, що накопичується між пластинами радіатора. Також, в ноутбуках часом люблять селитися різні комахи, яких приваблює тепло і темрява. Продукти їх життєдіяльності можуть призвести до короткого замикання між контактами електричних компонентів.

Частий перегрів ключових мікросхем ноутбука може приводити до дуже сумних наслідків. Набагато дешевше обходиться вчасно виконана профілактика, ніж ремонт внаслідок перегріву. Несправність краще запобігти, ніж виправляти. А чищення ноутбука бажано проводити в середньому раз в 6-12 місяців, залежно від умов експлуатації. 

Профілактику, обслуговування і чищення ноутбуків більшості моделей можна легко виконати вдома. Але якщо Ви не володієте достатніми технічними навичками і знаннями - краще не ризикувати і довірити справу професіоналам. Як вчинити краще? Заощадити, зробивши самому, або звернутися в сервісний центр? Вирішувати Вам. Але враховуйте, що інженери сервісного центру мають справу з ноутбуками кожен день. І знають, як акуратно розібрати і зібрати практично будь-яку модель, щоб не залишилося зайвих гвинтів, люфту між частинами корпусу, подряпин і інших небажаних наслідків. Тим більше, економія не суттєва, а різниця в якості виконаної роботи може дуже сильно відрізнятися.


ЩО ВХОДИТЬ В ПРОФІЛАКТИКУ І ЧИЩЕННЯ НОУТБУКА?

Насамперед, це акуратна розбирання, з використанням спеціальних інструментів. Потім всі радіатори системи охолодження ретельно чистити від пилу, змінюється термопаста на центральному та графічному процесорах, на мікросхемах системної логіки. При наявності і потребі - змінюються термопрокладки. Якщо сильно шумить вентилятор (кулер), інженер змаже його двигун маслом, завдяки цьому робота ноутбука стане тихою як раніше. Ця процедура деколи допомагає навіть у тих випадках, коли характерний шум вентилятора змінюється нав'язливим дзижчанням. У процесі профілактики ноутбука, очищаються окислені контакти оперативної пам'яті, що запобігає проблему коли ноутбук включається, але не стартує. Після того як Ваш апарат всередині блищить і сяє, інженер переходить до найскладнішого етапу - збірка! Переконавшись, що всі деталі стали на місце, всі шлейфи акуратно покладені, ніде не перетискаються, інженер послідовно збирає апарат. Після цього включає, тестує, аналізує роботу системи охолодження під навантаженням. Якщо результат задовольнив очікування, відповідає нормі, і в цілому ноутбук працює нормально - проводиться зовнішня очистка. Корпус і екран дбайливо протирають спеціальними серветками, усуваючи сліди пальців, пил і забруднення. Таким чином Ваш помічник повертається до роботи з новими силами.

В ході профілактики ноутбука інженер діагностує всі компоненти, при необхідності вказує свої рекомендації щодо подальшого ремонту та експлуатації. Це дозволяє Вам дізнатися в якому технічному стані перебуває Ваш комп'ютер. І якщо є передумови до проблем чи поломок, їх можна або усунути заздалегідь, або бути до цього готовим, що важливо. Деколи ремонт і подальше використання морально застарілого ноутбука не має сенсу, у зв'язку з дорожнечею ремонту і загальним поганим технічним станом. Тоді ми запропонуємо Вам викуп на запчастини або купити новий ноутбук зі знижкою.


ЧИСТКА НОУТБУКА НАЙЧАСТІШЕ ВИРІШУЄ НАСТУПНІ ПРОБЛЕМИ

Ноутбук довільно вимикається від перегріву;
Ноутбук сильно гріється і повільно працює;
Ноутбук виключився, і включається не відразу;
Сильно шумить вентилятор (кулер) в ноутбуці;
Не працює вентилятор (кулер) в ноутбуці;
Ноутбук сильно забився пилом всередині;
Ноутбук періодично зависає, гальмує, працює не стабільно;Ноутбук сильно гріється, але вентилятор не працює (кулер);
Якщо Ви виявили на своєму ноутбуці подібні симптоми, рекомендуємо без зволікання здати ноутбук на чистку та профілактику.

Чистка ноутбука займає 40-90 хвилин, в залежності від конкретної моделі і завантаженості сервісного центру. Найчастіше, якщо здали ноутбук вранці - забрати можна в середині дня або ввечері. Якщо треба швидко, ми зробим дуже швидко. За умови, що це можливо технічно

Коментарі
avatar