Модернізація ноутбука

Модернізація ноутбука - заміна окремих компонентів на більш досконалі або потужні.
Модернізація ноутбука дозволяє збільшити продуктивність і, відповідно, прискорить роботу ноутбука. За допомогою апгрейда ноутбука можна досягти збільшення продуктивності в улюблених іграх і прискорити роботу необхідних додатків. На відміну від ПК, в ноутбуці можна модернізувати далеко не всі його компоненти. Модернізація ноутбука полягає в заміні деталі на нову і більш продуктивну.

Як можна модернізувати ноутбук?


Заміна процесора (ЦП).
Процесор - одна з основних частин ноутбука, що відповідає за виконання арифметичних і логічних операцій. Одними з основних характеристик впливають на його швидкодію, є тактова частота і об'єм Кеш пам'ять.

Тактова частота вимірюється у МГц і ГГц. Тактом умовно називають одну операцію яку обробляє процесор протягом однієї секунди. Таким чином процесор частотою 1 МГц здатний обробити 1 мільйон операцій за секунду.
Кеш процесора - сверхоперативная пам'ять, яка використовується процесором для зменшення середнього часу доступу до комп'ютерної пам'яті. Є одним з верхніх рівнів ієрархії пам'яті. Кеш використовує невелику, дуже швидку пам'ять (зазвичай типу SRAM), яка зберігає копії часто використовуваних даних з основної пам'яті.
У більшості ноутбуків можлива заміна процесора на більш потужний, з більшою тактовою частотою і великим об'ємом кеш пам'яті, в рідкісних випадках можлива заміна на процесор з великою кількістю ядер.
Але при такій заміні варто враховувати, що більш потужні процесори споживають більше енергії і система живлення ноутбука може не забезпечити необхідну потужність. Також при заміні процесора варто враховувати і той факт, що у різних процесорів різний показник тепловиділення, це означає що система охолодження ноутбука не може забезпечити необхідного охолодження більш потужному процесору.


Заміна оперативної пам'яті (ОЗП)
Оперативна пам'ять (Оперативно Запам'ятовуючий Пристрій) - енергозалежна частина системи комп'ютерної пам'яті, в якій тимчасово зберігаються дані і команди, необхідні процесору для виконання ним операцій. При збільшенні обсягу ОЗП варто врахувати, що 32-х розрядні операційні системи не здатні працювати більш ніж 3Гб пам'яті. При виборі пам'яті слід враховувати тип пам'яті, тактову частоту, на якій працює пам'ять і який максимальний об'єм пам'яті, який підтримує ноутбук.


Заміна жорсткого диска (HDD)
Жорсткий диск - основне запам'ятовуючий пристрій ноутбуки має енергонезалежну пам'ять.

Основними критеріями для вибору жорстких дисків для ноутбуків є інтерфейс підключення, обсяг диска, швидкість обертання шпинделя, обсяг буфера даних та форм-фактор.
Характеристиками впливають на продуктивність (швидкість роботи жорсткого диска є швидкість обертання шпинделя, час доступу і об'єм буфера даних.
Швидкість обертання шпинделя — кількість обертів шпинделя в хвилину. Саме від цього параметра в значній мірі залежать час доступу й середня швидкість передачі даних. На сьогоднішній день випускаються вінчестери з наступними стандартними швидкостями обертання: 4200, 5400 і 7200
Об'єм буфера — буфером називається проміжна пам'ять, призначена для згладжування відмінностей швидкості читання/запису і передачі по інтерфейсу. У сучасних жорстких дисках він зазвичай варіюється від 8 до 64 Мб.
Час довільного доступу — середній час, за який вінчестер виконує операцію позиціонування головки читання/запису на довільний ділянку магнітного диска.


Встановлення SSD замість HDD або оптичного приводу.
Одним з методів збільшення швидкість завантаження ноутбука, запуску додатків і загального прискорення роботи, є заміна жорсткого диска на SSD диск.
Встановлення SSD в ноутбук на прикладі ASUS K55
Встановлення SSD в MacBook Pro

Заміна відеокарти в ноутбуці.
Часто користувачі стикаються з проблемою недостатньої потужності відеокарти в ноутбуці. На жаль, відеокарти в ноутбуках упаяні в материнську плату і замінити їх на більш потужні немає можливості. Лише деякі ноутбуків мають знімну відеокарту, проте замінити на більш потужну можна не завжди, основна причина - відсутність потужної відеокарти для необхідної моделі ноутбука або ж просто материнська плата може не підтримувати таку заміну. Єдиним виходом для збільшення продуктивності відеокарти в ноутбуці є збільшення оперативної пам'яті. Відеокарти ноутбуків мають одну особливість, незалежно від наявності своєї пам'яті, відеоадаптер ще задіє і пам'ять з оперативної пам'яті. Таким чином, збільшення обсягу ОЗП і збільшить обсяг відеопам'яті, тим самим трохи збільшивши продуктивність і самої відеокарти.

Заміна матриці (екрану) в ноутбуці.
Існує безліч різновидів екранів в ноутбуці, матові і глянсові, світлодіодні і лампові а також екрани з підвищеним дозволом.
При необхідності можна замінити лампову матрицю на LED екран з глянцевим покриттям матовий і навпаки. Замість екрана зі стандартним дозволом поставити екран з підвищеним. Наприклад, можна замінити матрицю 15,4 зі стандартним роздільною здатністю 1280x800 на матрицю з підвищеним 1900х1200. Але при такій заміні варто враховувати особливості і сумісність екрану і ноутбука. 

Заміна Wi-Fi модуля.
Wi-Fi адаптери діляться на класи B, G і N, в залежності від швидкості передачі даних. Клас "B" володіє швидкістю передачі даних до 11 Мбіт/с і радіусом дії до 100 метрів. Клас G - швидкість передачі даних до 54 Мбіт/с і радіус дії до 100 метрів. Клас "N" - володіє швидкістю передачі даних до 300 Мбіт/с і радіусом дії до 20 кілометрів (при наявності спеціальних антен). В основному виробники комплектують ноутбуки wi-fi адаптером, що працює в діапазонах B/G, при апгрейді можлива заміна на wi-fi адаптер підтримує діапазон "N", що працює в мережах B/G/N.

Встановлення додаткових модулів.

У більшості ноутбуків є додатковий слот розширення Mini PCI-Express.
Даний слот дозволяє встановити ноутбук:
TV тюнер для перегляду ефірного телебачення на екрані ноутбука
GPS модуль - для використання навігаційних програм на ноутбуці
3G/GPRS модем для безпровідного мобільного інтернету в ноутбуці
Wi-Max модуль - для роботи в мережах wi-max. На території України в даному діапазоні працює оператор бездротового інтернету Freshtel
Графічний медіа прискорювач - для прискорення відтворення фільмів Blu-Ray якості
SSD накопичувач
Bluetooth адаптер
Intel Turbo Memory - модуль на основі Flash пам'яті службовець додатковим Кеш для дискових операцій. Призначений для прискорення завантаження ОС і запуску програм.
Також до модернізації (апгрейду) ноутбука можна віднести установку додаткових (відсутніх модулів), таких як Web-камера або внутрішній Bluetooth модуль.


Ми знаємо як зробити Ваш ноутбук більш потужним, надійним і швидким, при цьому зберігши збалансованість роботи всіх його комплектуючих. Так що пишіть або телефонуйте в RemZona Рокитне, Ми надамо професійну допомогу Вашому ноутбуку.

Коментарі
avatar