Не включається ноутбук

При включенні може статися таке, що ноутбук подає ознаки роботи, але при цьому не включається екран ноутбука, і з якихось причин зображення не з'являється. Сам по собі цей факт мало про що говорить: можливо, ремонт і не потрібно, а, може, навпаки - необхідний, і дуже дорогий. Тому, для початку, потрібно визначити проблему більш конкретно і з'ясувати реальні причини подібної поведінки пристрою.

Насамперед, потрібно визначитися - має місце проблема "темного" або "чорного" екрану. Це допоможе у подальшому пошуку шляху рішення.

Припустимо, ноутбук підключений до живлення від мережі, індикатори живлення процесора і світяться і моргають як зазвичай. Також він видає шум працюючого ноутбука (який ви звикли чути), але не включається екран ноутбука, тобто зображення відсутня. При цьому можливі два варіанти.

1. Екран ноутбука темний.

У цьому випадку комп'ютер включений і є індикація, також є ознаки старту роботи, світлодіоди горять або блимають, але не включається екран ноутбука. Тим не менш, крізь чорноту екрану подекуди проникає світло, так звані "засвітки". Як правило, такий випадок поломки більш поширений і його причини більш очевидні.

Найбільш часто той факт, що екран ноутбука темний, вказує на несправність відеокарти. Це можна перевірити, підключивши зовнішній монітор. У разі відсутності на ньому зображення несправність відеокарти наявності. Якщо вбудована відеокарта, що найбільш ймовірно, то очевидна несправність північного мосту. Практично в 90 % випадків саме це і буде проблемою. Якщо ж зовнішній монітор видав гарне зображення, то проблема не в відеокарті. Потрібно розуміти, що несправність матриці, шлейфи, або роз'єму шлейфу матриці також можуть призвести до того, що екран ноутбука темний.

2. Екран ноутбука чорний.

Буває, що при всіх зовнішніх ознаках старту роботи пристрою не включається екран ноутбука, залишаючись абсолютно чорним - без засвітився або найменших ознак підсвічування взагалі. Зазвичай це вказує на той тип несправностей, при яких ноутбук не в змозі ініціалізується, то є проблеми з процесором, оперативної пам'яті, північного, південного мосту, відеокарти або інших елементів. Знову ж таки, перевірити справність відеокарти можна в домашніх умовах, підключивши зовнішній монітор до ноутбука. У випадку з чорним екраном часто супутні симптоми - самовимкнення, повторювана мимовільна перезавантаження, і інші неприємні речі.

Ремонт екрана ноутбука

Якщо у вас не включається екран ноутбука з-за проблем, описаних тут, то слід віднести ноутбук в ремонт, так як несправності подібного роду пересічний користувач не в змозі вирішити самостійно. Втім, при будь-яких подібних проблемах краще всього звернутися до фахівців. І будьте готові, що ремонт не буде дешевим, так як можливо доведеться міняти відеокарту, матрицю або інші дорогі деталі ноутбука.

Та що б не сталось з Вашим помічником, Ви завжди можете розраховувати на фахівців RemZona Рокитне.. Бо ми є тому, що ми Вам потрібні.

Коментарі
avatar