130

бачили це

Санкційний удар Зеленського по РФ і нова ціна на газ – найважливіше про гроші за тиждень

Президент України затвердив кілька санкційних списків, в які потрапили російські банки, авіаперевізники та олігархи, "Нафтогаз" на 10% підвищив ціну на газ

Протягом тижня Пенсійний фонд нагадав про графік підвищення пенсій, Кабмін розповів, як будуть рости тарифи, президент Володимир Зеленський ввів санкції проти Росії, Сенат США підготував закон проти "Північного потоку – 2", а "Нафтогаз" підняв ціну на блакитне паливо.

Коли зростуть пенсії в 2021 році

 

Графік перерахунку пенсій 2021. Щоб збільшити зображення, нажміть на нього

Графік перерахунку пенсій 2021. Щоб збільшити зображення, нажміть на нього / Фото: ПФУ

 

У вівторок, 22 червня, Пенсійний фонд опублікував графік підвищення пенсій, які відбулися і ще відбудуться в 2021 році. Всього за рік заплановано шість перерахунків, три з них ще попереду – з 1 липня, з 1 жовтня і з 1 грудня. Йдеться про зростання виплат для різних категорій пенсіонерів.

Підвищення тарифів ЖКГ

 

Тепло і вода помітно подорожчають

Тепло і вода помітно подорожчають / Фото: Сьогодні, Shutterstock

 

У середу, 23 червня, Кабмін попередив, що наукраїнців чекає чергове подорожчання тарифів. Очікується, що до кінця 2021 року опалення і гаряча вода подорожчають на третину. З 2022 року підвищення тарифів сповільниться. Згідно з прогнозом уряду, зростання тарифів на гарячу воду і опалення буде таким:

  • на 33% (+/- 3 п.п.) в 2021 році;
  • на 6% (+/- 3 п.п.) у 2022 році;
  • на 5% (+/- 3 п.п.) в 2023 році;
  • на 5% (+/- 3 п.п.) в 2024 році.

Холодна вода, до слова, за тим же прогнозом, зросте в ціні на 20% за рік.

Санкції Зеленського проти РФ

 

Інавгурація Зеленського в 2019 році

Інавгурація Зеленського в 2019 році / Фото: president.gov.ua

 

У четвер, 24 червня, президент України Володимир Зеленський підписав три укази про введення санкцій. У санкційні списки потрапили десятки російських банків, російські компанії, велика кількість авіаперевізників, які літають до Криму, а також наближені до російського президента Володимира Путіна олігархи і чиновники.

Нові санкції проти "Північного потоку – 2"

 

За "брудні гроші" в "Північному потоці – 2" хочуть карати

За "брудні гроші" в "Північному потоці – 2" хочуть карати / Фото: AFP, Reuters/Maxim Shemetov

 

У Сенаті США підготували законопроєкт, який допоможе боротися з "Північним потоком – 2". Документ передбачає санкції проти фізичних та юридичних осіб, які були замішані в корупції під час планування, будівництва і експлуатації "труби".

Нове подорожчання газу

 

Ціна в місячному тарифі в півтора раза вища, ніж в річному

Ціна в місячному тарифі в півтора раза вища, ніж в річному / Фото: Сьогодні

 

У п'ятницю, 25 червня , "Нафтогаз України" встановив тариф на газ на липень на рівні 13,13 грн за кубометр блакитного палива, що на 1,19 грн вище (близько 10%), ніж в попередньому місяці. Тариф підвищився через зростання цін на європейських ринках.


Рейтинг: из 5