301

бачили це

8 правил для дитини, щоб ніхто не міг завдати йому шкоди

Вони повинні розуміти, що ніхто не повинен торкатися до них і примушувати їх робити те, чого вони не хочуть. Але як їм це пояснити, щоб не налякати їх?

Існують певні правила, які допомагають дітям навчитися уникати небажаного контакту.
1. Поясніть дитині, що її тіло належить їй, і що ніхто не може чіпати її без її дозволу.

2. Розкажіть дитині, як називається кожна частина його тіла мовою, відповідним її віку.

3. Діти мають право відмовитися від поцілунку або дотику, навіть з боку людини, яку вони люблять.

4. Дітей потрібно вчити тому, щоб вони говорили «Ні», причому відразу ж і твердо, у зв'язку з недоречним фізичним контактом, для того, щоб уникати небезпечних ситуацій.

5. Діти не завжди розрізняють відповідні і невідповідні дотики. Поясніть дитині, що про недоречний контакт потрібно відразу ж розповідати дорослому, якому він довіряє.

6. У дітей немає злоби,і це змушує їх довіряти іншим. Дії під покровом таємниці – це основна тактика тих, хто може нашкодити дитині. Тому так важливо навчити дітей відмінності між хорошими і поганими таємницями, а також створити атмосферу довіри. Будь-яка таємниця, яка викликає у них пригніченість, дискомфорт, страх або відчай – це погана таємниця і її не можна зберігати в собі.

7. Поясніть, що жоден з дорослих не повинен просити дітей допомогти йому щось зробити (без дозволу батьків). Для дорослої людини нормально звертатися за допомогою до дорослих, а не дітей.

8. Поясніть дітям, що погано, якщо хтось оглядає їх статеві органи або їх торкається, або просить їх подивитися на статеві органи іншої людини або торкнутися їх.

Ваші діти повинні знати, що вони можуть говорити зі своїми батьками про будь-які питаннях, що їй незрозумілі. У сім'ї має бути тверде правило, щоб дитина регулярно розповідав батькам про те, хто вручає йому подарунки, хто просить зберегти таємницю або намагається провести з ним час наодинці.

Джерело: lifter.com.ua

 


Рейтинг: из 5