448

бачили це

Чому у 20-літрової каністри для бензину три ручки

Сталеву 20-літрову каністру для бензину, яку використовують по сьогоднішній день, винайшов німецький інженер Винценс Грюнвогель в 30-х роках минулого століття за спеціальним замовленням Адольфа Гітлера. Головним її зручністю стали три ручки. У чому особливість винаходу Грюнвогеля і чому цей проект ретельно переховувався військовими?

Автомобільну каністру з трьома ручками, виготовлена зі сталі, продається на будь-якій АЗС. Але не всі знають, що придумана вона була для потреб Вермахту, як і багато інші корисні речі — тефлон, целлюкоттон, який використовувався у військовій медицині, мікрохвильові печі, лазер, комп'ютери, навігацію, передає today.ua

У воєнні часи велика кількість техніки вимагало багато палива, запас якого німцям доводилося возити з собою, щоб не залишитися з сухим баком на марш-кидку або прямо посеред битви. У зв'язку з цим армії потрібна була надійна і зручна тара для перевезення і перенесення палива. Саме інженеру Вінценсу Грюнвогелю вдалося максимально спростити процес транспортування. Для цього він оснастив прямокутну каністру трьома ручками. Дві ручки по краях дозволяли переносити наповнені важкі каністри удвох з напарником, а та, що посередині, призначалася для транспортування тари однією людиною.

За задумом, коли ємності спустошувалися, один чоловік, об'єднавши їх по дві і вхопившись за крайні ручки, міг легко перетягувати з місця на місце аж по чотири каністри за раз. При цьому тара щільно прилягала боками один до одного і була зручна для переміщення. Кажуть, через таку ергономіку за німецькими каністрами полювали союзні війська, які воювали проти Німеччини.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день на ринку представлено безліч зручних і різноманітних резервуарів для зберігання і перевезення палива, каністра Грюнвогеля раніше є улюбленою тарою для бензину в усьому світі.


Рейтинг: из 5