708

бачили це

Ера двієчників настала. І вони вже не соромляться нічого

Ера двієчників настала. Ера, епоха, жахливе, могутнє покоління двієчників і неуків, 

Ця публікація активно поширюється в соцмережах, поширьте і ви, нижче наводимо повний текст:

Ні, вони і раніше були, але ще кілька років тому вони не так сильно кидалися в очі. Якось соромилися своєї безграмотності, чи що. А зараз вони, таке відчуття, скрізь. Вони популярні. Безграмотні зірки. Недолугі лідери думок. Не вміючі двох слів зв'язати, законодавці мод.

Всі ці люди, які ніяк не можуть зрозуміти різницю між «тся і «ться». Які говорять»я думаю те, що". Які говорять «координальний "разом" кардинальний " - мабуть, і Рішельє в їх версії був «координалом». Які заявляють, що "мені показалоСЯ«, або "я розчарувалася". Які ніяк не можуть забути кошмарне слово "вообщем". І інші, багато інших.

І вони вже не соромляться нічого.

І добре б тільки блогери були безграмотними. Блогери взагалі примудрилися за короткий час свого існування зробити всі можливі помилки і покрити себе будь-якою, відомою ганьбою, так що саме слово «блогер» в нашому суспільстві носить зневажливо-несерйозний відтінок. На тлі понтів, самозамилування, крадіжки, накрутки передплатників, відвертої грубості, дурості і хамства якась там безграмотність вже не виглядає як порок.

Але безграмотність проникла вже в свята святих-в ЗМІ. У місце, яке трималося довше за всіх. Де повинна бути хоч якась редактура, хоч якийсь другий погляд. Ні. Самі редактори вже не знають, що до чого. І добре б модні журнали, немає – солідні політичні видання на повному серйозі обговорюють питанні про «приймачі Президента», хоча слово «приймач» — це, скоріше, щось з радіонауки, на відміну від слова «наступник», яке й пишеться і читається по-іншому.

Всім наплювати на грамотність. Весь. Ніякої вичитки, ніякого свіжого погляду. Афіша з фільмом Нуртаса Адамбая заявляє про "фільм Нуртаса Адамбай" - хоча прізвище "Адамбай" прекрасно відміняється, прекрасно, так само, як і Хемінгуей. Але тільки в одному випадку – якщо мова йде про персонажа чоловічого роду. Якби це був фільм якої-небудь Нургуль Адамбай-тоді схиляти не слід було б. Але не розуміють різниці, не розуміють.

Безграмотність скрізь і в усьому. Неучі скрізь. Неучи-лідери думок. Неучі-популярні блогери. Неучі дають інтерв'ю і вчать інших жити. Люди, які самі не спромоглися навчитися – вчать інших. Перевернутий час, їй-богу.

І ось я точно знаю, в чому причина. Адже Все просто — ці люди не читали в дитинстві, і не читають зараз. І я точно знаю, що з цим робити. Точно знаю, як безграмотність лікується. Будь моя воля, я б зібрав в одному місці всіх цих редакторів модних журналів. Всіх цих блогерів. Всіх цих безграмотних журналістів.

Всіх цих пишучих людей, яких на гарматний постріл не можна підпускати до тексту. Всіх цих молодих і зухвалих. Зібрав би, і змусив читати. І читати не журнали. Не блоги. Не модних письменників, не якого-небудь дебільного Коельо, не якого-небудь популярного Харарі, який під виглядом одкровення публікує кошмарну наукоподібну маячню.

Ні.

Чехова б вони у мене читали. Чехова, Антона Павловича. Можливо, тоді вони б дізналися, що ось це кошмарне побудування фрази «переступаючи поріг ресторану, виникає відчуття, що ти вдома» (реальна фраза, з модного журналу) – так от, це побудова фрази називається «анаколуф», і його першим протролив безжально саме Чехов. І це відчуття переступає поріг ресторану, а не ти, двієчник.

Чехова читай. Толстого,. Шекспіра в перекладі Пастернака – і самого Пастернака. Каверіна. Домбровського. Буніна. Ось кого.

А в інтернет Я б їм заборонив заходити в принципі. До тих пір, поки не зможуть правильно застосувати «тся» і «ться». Десять разів з десяти. Деякі, напевно, ніколи не змогли б це зробити – але таким людям відлучення від Інтернету тільки на користь.

Так, я вчинив би саме так. Шкода, що таке навряд чи можливо. Але можливо навмисно допустити помилки в цій статті. Знайдете, пишіть в коментарях нижче.


Рейтинг: из 5